Töötukassaga liitus juba kolmas haridusjuhist praktikant

Uute alguste kuusse sobivalt on meie maja rõõmsa kollektiiviga liitunud juba kolmas haridusjuht Kristel Mets, kes igapäevaselt juhib Tartu Emajõe Kooli ja Tartu Hiiu Kooli. Järgnevaks 10 nädalaks on Kristel aga koolijuhi ameti usaldanud oma headele kolleegidele ning kogub uusi teadmisi ja kogemusi haridusjuhtide praktikaprogrammis ning seeläbi Eesti Töötukassas. Kristeli mentoriks sel põneval teekonnal on töötukassa personalijuht Kristiina Palm.

Aga miks on töötukassa programmiga liitunud? No mis saaks olla ägedam, kui läbi uuendusliku lähenemise anda hoogu haridusmaastikule, arendada koostööd ja saada samal ajal nii väärt tagasisidet ja kõrvalpilgu märkamisi nii meie juhtimiskultuurile kui ka igapäevastele toimetamistele üldisemalt.

Miks liitusin haridusjuhtide praktikaprogrammiga ja tulin just töötukassasse? Vastus lihtne – ise tahtsin! Minu soov on näha kaasaegse juhtimiskultuuriga organisatsiooni tegutsemist seestpoolt, saada ülevaade juhtimisest, koos tegutsemisest ja tänastest aktuaalsetest väljakutsetest. Ja ega ma oma selja taga olevaid noori ka ära ei unusta, vaatame, mis annaks veel ära teha, et nende sisenemine tööturule oleks: a) üleüldse võimalik; b) paindlik; c) püsiv.

Juba esimesel päeval nägin, kuidas suur maja ühes rütmis hingab ja toimetab, kuidas kõik lülid ja lülikesed tegutsevad eesmärgipäraselt ja missiooniga. Eelpool mainisin oma praktilist meelt, mis kohe kutsus järgima siniseid noolekesi trepikojas….vot selle mõtte võtan küll endaga kaasa.

Mis on haridusjuhtide arenguprogramm?

Haridusjuhtide praktikaprogramm on unikaalne arenguprogramm haridusjuhtidele, mis annab võimaluse minna tunnustatud juhtimiskultuuriga ettevõtetesse praktikale. Tegemist on juhtimisalase osaluspraktikaga, milles haridusjuht saab ülevaate eduka ettevõtte/organisatsiooni toimimisest, juhtkonna tööülesannetest ja aktuaalsetest juhtimisväljakutsetest ning individuaalset arengutuge oma mentorilt. Programmis osalemine aitab käivitada olulisi haridusuuendusi ning kasvada teadliku (tipp)juhina. Juhtimispraktika fookuses on haridusuuendused koolis, lisaks muutused organisatsioonis, juhtimises ja organisatsioonikultuuris, mis võetakse ette peale praktika lõppemist.

Heateo Sihtasutuse ja Tallinna Haridusameti ellu kutsutud ning Fontesega koostöös läbiviidavas haridusjuhtide praktikaprogrammis osaleb Eesti Töötukassa praktikaasutusena kolmandat aastat. 2021. aastal liitus töötukassaga kolmeks kuuks Tartu Mart Reiniku põhikooli direktor Enn Ööpik. Ennu mentoriks oli Tartumaa osakonna juhataja Jane Väli. 2022. aastal liitus töötukassaga Kammeri Kooli direktor Kairi Kolk ja tema mentoriks oli töötukassa juhatuse liige Sirlis Sõmer-Kull. Kõik koolijuhid on oma tööperre vastu võtnud meie Tartumaa osakond, kes on andnud nii füüsilise töökoha, kui ka põnevaid praktikaülesandeid.

Tere tulemast, Kristel!

Jaga artiklit

Facebook
LinkedIn

Vanemad postitused

Töötukassa on hariduse sõber

Meie lõunapoolsetest osakondadest tuleb häid uudiseid. Nimelt tunnustas 28. septembril SA Võrumaa Arenduskeskuse juhatuse liige Tiit Toots tänusündmusel Antsla Kultuurikeskuses

Töötukassa naised käisid Maijooksul

Imeilusal päikselisel laupäeval, 20. mail toimus Eesti suurim naiste liikumis- ja spordisündmus Maijooks. Töötukassast nautis liikumisrõõmu ca 70 naist – kes

Mitmekesine töötukassa

Kuigi ametlik mitmekesisuse päev on 10. mail, on töötukassas mitmekesisus ja kaasatus fookuses hoopis aprillis. Igakuisel veebiseminaril kuulati Tartu Ülikooli