#keskkonnakuu töötukassas

Pea tuhande töötajaga ja 20 üle Eesti asuva bürooga on töötukassa suur organisatsioon ning saame väga hästi aru, et meie tegevusel on ka suur jalajälg keskkonnale. Seepärast juba teist aastat pöörame septembris rohkem tähelepanu meid ümbritsevale keskkonnale ja mõtleme kaasa organisatsiooni jätkusuutlikkuse teemadel, kuidas igaüks meist saab kaasa aidata puhtama homse nimel.

Taas toimusid mõtlemapanevad veebiseminarid, kus toidupoes jätkusuutlikumate valikute tegemisest rääkis Katrin Bats Rimist ning rõivatööstuse meeletust ökoloogilise jalajälje teemat lahkas moedisainer ja visionäär Reet Aus. Lisaks külastati virtuaalselt Uuskasutuskeskuse tagatuba ning tööandja saadikute kohtumisel rääkis Uuskasutuskeskuse turundusjuht Esme Kassak nende organisatsioonist ja põnevatest ideedest, kuidas vanadele asjadele uus elu anda.

Koostöös Uuskasutuskeskusega oli nii töötukassa keskkontoris Tallinnas kui ka Tartu Kvartali büroos Uuskasutuskeskuse suured valged kastid, kuhu töötajad said kontorisse tulles endale enam mittevajalikud asjad ära tuua. Väga mugav ja seda kasutati usinasti. Tuleval aastal mõtleme kindlasti, kuidas saaks asjade kogumist ka teistesse töötukassa büroodesse laiendada.

Sel aastal küll füüsilist täikat ei korraldatud, kuid siiski toimus virtuaalne täika töötukassa kinnises grupis Facebookis. Lisaks kutsuti üles töötajaid jooma tünnivee asemel kraanivett, mis on ju teadupärast üle Eesti joodav. Samuti kasutasid töötajad tööle tuleluks rohkem kondimootorit, rattaid ja ühistransporti, et vähendada auto kasutamist.

Füüsilise keskkonna jalajälje kõrvale on tekkinud ka väga suur digitaalne jalajälg. Üheskoos osaleti digiprügitalgutel, kus siis iga töötaja vaatas üle oma postkasti, kaustad jne.

#meietöötukassa #keskkonnakuu #sustainability

Jaga artiklit

Facebook
LinkedIn

Vanemad postitused

Palju õnne meie Saaremaa osakonnale!

19. oktoobril tunnustas selleaastase täiskasvanud õppija nädala raames Saaremaa vallavalitsus aasta tublimaid tegijaid täiskasvanuhariduse valdkonnas. Aasta õppijasõbralik tööandja 2022 Saaremaal tiitli sai meie

#keskkonnakuu töötukassas

Pea tuhande töötajaga ja 20 üle Eesti asuva bürooga on töötukassa suur organisatsioon ning saame väga hästi aru, et meie

Maikuu on töötukassas tervisekuu

Kui veel paar aastat tagasi tähistati töötukassas tervisenädalat, siis juba teist aastat on terve maikuu pühendatud tervisele ja liikuvale elustiilile.