Töötukassa töötajad tegid vanadest reklaamseintest kotid ja kogusid raha heategevuseks

Igas organisatsioonis on üks laoruum, kus hoitakse asju, mis pole enam vajalikud. Vanad reklaamplakatid, fotoseinad, reklaamlipud jne. Ka töötukassas on selline ruum, kuid sel aastal otsustati, et midagi tuleb nende seisma jäänud esemetega ette võtta. Nii küpseski mõte töödelda vanad fotoseinad ja reklaamlipud natuke ümber ja teha neist poekotid. Õmblustiimi moodustasid 10 töötajat, kes asuvad üle Eesti ja peavad erinevaid ameteid – raamatupidajatest konsultantideni. Õmblusmasinatele pandi tööpäeva lõpus hääled sisse ja kokku õmmeldi 48 omanäolist kotti, mis pandi oksjonile. Lisaks fotoseintele õmmeldi kotte ka messitelgi seintest ja surfilipust. Kogutud raha annetatakse heategevuseks. Kellele see läheb, selle üle otsustavad töötukassa töötajad, kes saavad hääletusel teada anda, millisele organisatsioonile kogutud summa üle antakse. Kokku saavad töötajad valida 13 organisatsiooni vahel.

Omapärase ja huvitava idee mõtles välja töötukassa personali peaspetsialist Evelin Ausmees, kes räägib, et idee sai alguse septembris toimunud keskkonnakuust, kui ta nägi ühes toas fotoseina, mida uue CVI tulekuga enam kasutada ei saanud. “Kohe seostus see kangas poekottidega, sest teisedki organisatsioonid on ju neid teinud. Algul mõtlesin, et jätame selle järgmisesse aastasse, aga kuna meil töötukassas oli november heategevuskuu, siis miks mitte lüüa kaks kärbest ühe hoobiga – taaskasutus ja heategevus,” lisab ta.

Jaga artiklit

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn

Vanemad postitused

Töötukassa on Unistuste Tööandja 2022

Eelmisel neljapäeval toimus Marketingi Instituudi poolt korraldatud Eesti hinnatuima tööandja brändikonkursi „Unistuste Tööandja“ valimine. Lisaks sellele, et meid kuulutati Unistuste tööandjaks